DAILĖ

Taikomosios-dekoratyvinės dailės studijos veikla

2015-2016m.m.

Viekšniai

 

   Šiais mokslo metais taikomosios-dekoratyvinės dailės studiją pradėjo lankyti  11 moterų. Studijos tikslas – supažindinti  moteris su naujomis dailės technikomis, atlikimo bei panaudojimo galimybėmis, pajaučiant kūrybos džiaugsmą.                                                                                                                            Pirmasis darbas, įkvėptas mozaikos- vazonų dekoravimas keraminių plytelių šukėmis. Sekanti veikla- stiklinių, keramikinių, plastikinių, odinių, medinių daiktų dekoravimas specialiais keramikos kontūriniais dažais.

  Studijos moterys šiais metais nusprendė sudalyvauti projekte puošiant Viekšnių eglę pačių sukurtais žaislais, tad sekanti veikla bus susijusi su kalėdinių žaislų gaminimu papjemašė technika. Vėliau išbandysime dekupažo, sutažo, ebru (tapybos ant vandens), tapybos ant šilko technikas, senąją siuvinėjimo techniką- kryželį.

 


KERAMIKOS STUDIJA

Viekšnių Vinco Deniušio meno mokykloje jau 3 metus veikia keramikos studija, kuriai vadovauja mokytojas metodininkas Vitalijus Baltutis. Čia vaikai susipažįsta su molio savybėmis ir galimybėmis meninei kūrybai. Vaikai išbando įvairias lipdymo technikas - virvelinė, lakštinė, taipogi mokinasi žiesti ir glazūruoti. Vaikai išmoksta ir pritaiko įvairius puošimo elementus vienas iš jų ornamentas, kuris yra neatskiriamas taikomosios ir dekoratyvinės dailės bruožas. Vaikai supažindinami su įvairiomis keramikos degimo technologijomis. Domimasi lietuvių liaudies meistrų keramikos dirbiniais, kūrybinių procesu. Šia keramikos studija siekiama taipogi burti ir ugdyti kūrybiškas asmenybes. Skatinti bendrauti ir bendradarbiauti kūrybinėje aplinkoje. Keramikos studija puoselėja  senąsias amatų tradicijas ir skatina tautiškumą.

 

Organizuojamos vasaros edukacinės keramikos stovyklos, kuriose susirenka gausus būrys įvairaus amžiaus žmonių. Jie nori ne tik stebėti, bet ir patys savo rankomis  kurti keramikinius dirbinius.

Plenero metu žiedžiama, lipdoma, dalyviai supažindinami su įvairių kultūrų keramikos dirbiniais.

Taipogi vykdomi keramikos edukacinės pamokos ir seminarai ne tik mokytojams, bet ir vaikams, norintiems įgyti žinių ar tobulinti savo įgūdžius.

 

 

 

 FLORISTIKOS STUDIJA